NotesManager

Rozbudowany, funkcjonalny i darmowy organizer osobisty dla każdego

Album

Album to moduł przeznaczony do przechowywania zbioru zdjęć. Aby dodać zdjęcie należy uzupełnić wymagane pola na oknie dialogowym. Są to: Temat oraz oczywiście samo zdjęcie. 

Album nie posiada żadnych specjalistycznych funkcji jednak ciekawostką jest tutaj fakt, iż podgląd danych zaprezentowany jest w inny sposób niż w innych modułach, gdyż wykonując podgląd zdjęcia program "NotesManager 3" uruchomi wbudowaną mini-przeglądarkę zdjęć, która umożliwi przeglądanie wcześniej dodanych zdjęć.
Okno podglądu zdjęć
Wbudowana przeglądarka zdjęć umożliwia podgląd wszystkich dodanych zdjęć. Program korzystając z funkcji "Podgląd zdjęcia" uruchamia w trybie podglądu wybrane zdjęcie, ale również umożliwia automatycznie podgląd wszystkich innych zdjęć będących w tej samej grupie co wybrana fotografia.
Okno to posiada takie funkcje jak: przewijanie zdjęcia w tył / przód oraz powrót na pcozątek kolejki, powrót na koniec kolejki. Poza tymi podstawowymi możliwościami program umożliwia wyświetlenie tytułu zdjęcia wraz z datą jego utworzenia oraz analogiczny przycisk umożliwiający wyświetlenie opisu zdjęcia. owe funkcje są możliwe do włączenia i wyłączenia zależnie od okoliczności. Wyłączenie tych funkcji pozwoli uruchomić podgląd zdjęcia w większym oknie, zaś wyświetlenie informacji owe okno zmniejszy, ale wyświetli podstawowe informacje o zdjęciu.
Okno podglądu zdjęć również umożliwia prace poprzez intuicyjne skróty klawiszowe.
Dodawanie wielu zdjęć
Program „NotesManager 3” oferuje także szybkie dodawanie wielu zdjęć jednocześnie. Umożliwia to przycisk „Dodaj wiele” w menu albumu. Po naciśnięciu na owy przycisk uruchomi się okno dialogowe z wyborem zdjęć. Możliwe jest wybranie kilku zdjęć jednocześnie.Po zatwierdzeniu wyboru, program doda wybrane fotografie do albumu przydzielając je do aktualnie filtrowanej grupy. Przykładowo jeśli aktualnie program ma włączoną grupę „wakacje” we filtrze oznaczać to będzie, iż właśnie do tej grupy zostaną przydzielone dodawane fotografie. Oczywiście dotyczy to tylko tej funkcjonalności. 
Kreator strony - przetestuj